Makijaż ślubny – Czyli najbardziej wymagający makijaż.

Makijaż ślubny jest jednym z najbardziej wymagających makijaży – dlaczego?

Ponieważ od wizażysty wymaga się nie tylko odpowiedniego dopasowania makijażu do stylizacji ślubnej oraz oczekiwań Pani Młodej, ale tak samo fachowej wiedzy teoretycznej i fachowej w zakresie makijażu fotograficznego.

makijazslubny 300x200 - Makijaż ślubny - Czyli najbardziej wymagający makijaż.
makijaż do ślubu

Makijaż ślubny wchodzi w skład grupy makijaży fotograficznych, który zarówno na zdjęciu jak i w filmie musi być odpowiednio dopracowany, tak by fotograf uniknął niepotrzebnych poprawek wykonanego przez nas makijażu. Świecenie twarzy, efekt ” tłustego filmu”przy użyciu zbyt rozświetlających kosmetyków, które będą wybijać niedoskonałości na twarzy.

Obecnie Panie Młode są coraz bardziej wymagające, dlatego wykonany makijaż powinien być stworzony i dopasowany do oczekiwań i predyspozycji Panny Młodej. Coraz częściej można zauważyć wielobarwne lub monochromatyczne makijaże. Jednakże większość Pań Młodych wybiera naturalne i bezpieczne makijaże oparte na bielach, kremach, szarościach i brązach.

Najczęstsze rodzaje wybieranych makijaży przez Panny Młode:
make up no make up
⦁ smokey eyes
⦁ glamour make up
⦁ naturalne oczy, a wyraziście podkreślone usta

Makijaż ślubny musi być makijażem rozświetlającym, dzięki czemu makijaż będzie wyglądał promiennie. Bardzo ważne jest to, że każdy makijaż musi być oparty na analizie kolorystycznej i makijażu korekcyjnym.

Przed wykonaniem makijażu obowiązkowo trzeba przeprowadzić wywiad z klientką.

Podstawowe pytania:

makiajzlslubny 200x300 - Makijaż ślubny - Czyli najbardziej wymagający makijaż.
Makijaż do ślubu

1. Jaka sukienka ślubna, w jakim kolorze?

2. Jakie dodatki ślubne?

3. Jaka fryzura ślubna ? Czy we włosach będzie coś wpięte?

4. Jaki będzie bukiet ślubny?

5. Jaki kolor ma butonierka Pana Młodego ?

6. Jaki jest kolor przewodni wesela – wystrój?

7. Jak maluje się Pani na co dzień? Jaką kolorystykę Pani stosuje?

8. Jaki element makijażu jest u Pani najczęściej podkreślany?

9. Co chciałaby Pani, aby pojawiło się w makijażu ślubnym?

10. Czy ma Pani przykładowe zdjęcie swojego wymarzonego makijażu ślubnego?

Każdy makijaż ślubny powinien obowiązkowo być oparty o typ urody klientki, a także makijaż korekcyjny.

 

Kosmetyki stosowane w makijażu ślubnym:

1. Baza pod makijaż – baza nawilżającorozświetlająca, baza nawilżającomatująca, silikonowa.

2. Podkład – w zależności od rodzaju skóry i intensywności makijażu, od lekko kryjących poprzez średnio – mocno kryjące. Powinny być wodoodporne i najlepiej HD. W makijażu ślubnym nie możemy dopuścić do efektu „tapety„.

3. Korektory korygujące – jeżeli występuje konieczność zakrycia niedoskonałości.

4. Korektor pod oczyw płynie, dla cery suchej mocniej kryjący, kremowy do cery tłustej/ mieszanej. Doskonale sprawdzą się też kamuflaże, ale w sytuacji gdy widzimy, że nie będzie za ciężki i nie spowoduje to rolowania się pod oczami.

5. Puder transparentny.

6. Modelowanie na mokro lub na sucho: jest to kwestia tego jak makijaż będzie intensywny oraz co preferuje Pani Młoda.

7. Rozświetlacz oraz bronzer – bardzo ważne jest rozświetlenie pod oczami oraz w pozostałych punktach rozświetlenia. Obydwa kosmetyki musza być dopasowane pod kątem typu urody klientki.

8. Róż – w kremie lub prasowany.

makijazslubnyy 300x200 - Makijaż ślubny - Czyli najbardziej wymagający makijaż.
makijaż do ślubu

9. Makijaż brwi – Używamy do tego cieni do powiek, pomad, lub kredek. Musimy pamiętać, by nie były one zbyt intensywne,a tylko skorygowane.

10. Cienie do powiek – Wykończenie cieni satynowe, perłowe. Unikamy raczej matowych i metalicznych cieni. Uważać należy z kolorami, które zawierają czerwony barwnik i przy zmęczonych oczach Pani Młodej może spowodować podkreślenie zmęczenia. Tutaj bardzo dobrze sprawdzi się zieleń, która odświeży oko.

11. Kępki rzęs – Powinny być stosowane przy każdym makijażu ślubnym. Paski rzęs są mało praktyczne w dzień ślubu, ponieważ jeśli klientce odklei się w trakcie wesela, nie będzie miała go jak dokleić.

12. Pomadki – Long lasting, ważne aby wykonturować linię ust w oparciu o ich korektę. Można stosować bezbarwny błyszczyk kiedy potrzeba optycznie powiększyć usta. W przypadku, gdy Pani Młoda ma żółte zabarwienie zębów powinna zastosować pomadki w chłodniejszym odcieniu.

13. Utrwalenie – Bardzo ważnym krokiem w makijażu ślubnym jest fixer dla utrwalenia makijażu. Pozwoli on, aby makijaż trzymał się całą noc. W sprayu najlepszy jest dla cery tłustej/ mieszanej, w pudrze jest uniwersalny.

 

Zapraszam do polubienia strony na Facebook.

Dodaj komentarz