Makijaż smoky eyes. Krok po kroku.

Makijaż smoky eyes pozwala na wszystko, co piękne w wizażu: sztuczne rzęsy, migoczące rozświetlacze, kolorowe cienie, mocno podkreślone policzki i lśniące usta. Zaletą takiego makijażu jest dowolność jego wykonania, wszystko zależy od stylu imprezy i indywidualnych pomysłów. W przypadku makijażu wieczorowego można wykorzystać najróżniejsze zestawienia kolorystyczne, pasujące do danego typu urody.

smoky eyes
Makijaż smoky eyes

Makijaż smoky eyes charakteryzuje to, że jest intensywniejszy od makijażu dziennego, przeznaczony głównie na wieczorne wyjścia niemniej jednak makijaż ten można wykonywać na inne okoliczności.

Twarz powinna być mocniej wymodelowana, modelowanie powinno być intensywniejsze. Należy nałożyć też nacisk na punkty rozświetlenia, szczególnie pod oczami.

Makijaż wieczorowy szczyci się mocniejszą oprawą oka lub mocniejszym zaakcentowaniem ust, tak aby nie doprowadziło to to efektu „demonicznego wyglądu”.

Cienie do oczu powinny być oparte na ciemnej kolorystyce. Proponowana kolorystyka szarości, czerni, brązu, fioletu, czerwieni, zieleni, granatów z wykończeniem satynowym, perłowym lub metalicznym.

Pigmenty również są pożądane, by makijaż miał głębię i się bardziej błyszczał. Linia oczu obowiązkowo musi być mocno podkreślona. Brwi powinny być zaakcentowane i zaznaczone w odpowiednim kształcie. W makijażu wieczorowym stosujemy kępki rzęs lub pasek sztucznych rzęs. Dla osób bardziej odważnych można zaaplikować brokat na powiekach np. w wydaniu karnawałowym.

Przy mocniej zaakcentowanym oku, usta podkreślamy naturalnie w wersji nude, lub dla bardziej odważnych mocniejszą wersja.

Kosmetyki wykorzystywane w makijażu smoky eyes :

smoky eyes
Makijaż smoky eyes

1. Baza pod makijaż – w zależności od rodzaju skóry.

2. Podkład – średnio, mocno kryjące, wodoodporne.

3. Korektor – pod oczy w płynie mocniej kryjący lub kamuflaż.

4. Rozświetlacz oraz bronzer – w formie na mokro przy modelowaniu, rozświetlacz w płynie w punktach rozświetlenia, prasowane rozświetlacze, bronzer matowy prasowany.

5. Puder transparentny do utrwalenia makijażu.

6. Modelowanie na sucho przy użyciu produktów sypkich, albo w kamieniu, różu i bronzera.

7. Makijaż oka – ciemne cienie i głębokie z wykończeniem satynowym, perłowym lub metalicznym, coraz częściej odchodzi się od cieni matowych, najlepiej do tego typu makijaży sprawdzą się bardziej świecące.

8. Czarna kredka lub kajal – aplikujemy go w linii wodnej dolnej i górnej.

9. Eyeliner – Można zastosować dla podkreślenia intensywności makijażu.

10. Tusz – mocno wytuszowane rzęsy, zarówno dolne jak i górne.

11. Rzęsy – doklejamy obowiązkowo kępki lub sztuczne rzęsy na pasku, aby zintensyfikować spojrzenie w przypadku mocniejszego makijażu oczu. Kępki będą bardziej praktyczne, ponieważ gdy się odkleja nie będzie to bardzo widoczne, w przypadku rzęs na pasku będzie ciężko z poprawkami.

12. Korekta brwi – przy pomocy cieni, pomad czy kredek zaznaczamy kształt brwi oparty o ich korektę.

13. Makijaż ust – makijaż ust przy mocno podkreślonym oku powinien być delikatny zbliżony do naturalnego. W przypadku, gdy klientka będzie przekonana do ciemniejszego koloru należy zastosować kolory czerwieni, bordo, śliwkowym i fuksją.

Kolejność wykonywania makijażu Smoky eyes :

smoky eyes
Makijaż smoky eyes

1. Pielęgnacja.

2. Baza pod makijaż.

3. Korektor korygujący w przypadku, gdy jest taka konieczność.

4. Kolejnym krokiem będzie nałożenie podkładu, najlepiej wodoodpornego.

5. Następnie nakładamy korektor pod oczy.

6. Modelujemy twarz na mokro za pomocą produktów w płynie.

7. Kolejnym krokiem będzie utrwalenie makijażu pudrem transparentnym.

8. Makijaż brwi.

9. Makijaż oczu smoky eyes :

⦁ na początku wzdłuż górnej i dolnej linii rzęs nakładamy czarną kredkę, którą rozcieramy z czarnym cieniem maksymalnie do połowy powieki ruchomej. Ważne jest tutaj roztarcie granic.
⦁ na powiekę ruchomą i powyżej linii globu nakładamy jaśniejszą szarość, aby uzyskać efekt przydymienia, pamiętając o rozcieraniu granic.
⦁ na powiekę ruchomą nakładamy ciemniejszą szarość. Rozcieramy granicę pomiędzy jaśniejszą, a ciemniejszą szarością. Jeżeli czerń nie wybija wzdłuż linii rzęs można podbić eyelinerem malując kreskę i rozcierając z czarnym cieniem. Na dolnej powiece tą czynność powtarzamy.
⦁ aplikujemy rozświetlacz pod łukiem brwiowym.
⦁ w linii wodnej malujemy czarna kredką lub kajalem.
⦁ tuszujemy rzęsy naturalne i doklejamy kępki rzęs lub pasek sztucznych rzęs.
⦁ po doklejeniu tuszujemy rzęsy sztuczne tak aby połączyły się z naturalnymi.

10. Makijaż ust.

 

Zapraszam do polubienia strony na Facebooku.

Dodaj komentarz